Hae sopivaa tulkkia

Tulkit

TulkkausILONA Oy on Kelan sopimuskumppani.     

Videoesittely

Reeta Ahosilta

Tulkki, yrittäjä
Puh. 050 575 9533
reeta.ahosilta@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Viittomakielen tulkki YAMK, 2001
Puhevammaisten tulkki AMK, 2010
Kuulonäkövammaisten tulkki
Etätulkki

Alueet: Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala, Keski-Suomi

Videoesittely

Outi Eskelinen

Tulkki, yrittäjä
Puh. Puh. 0443082871
outi.eskelinen@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Viittomakielen tulkki AMK, 2001
Kirjoitustulkki, 2001
Kuulonäkövammaisten tulkki
Etätulkki  

Alueet: Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala, Keski-Suomi

Videoesittely

Sari Kärkkäinen

Tulkki, yrittäjä
Puh. Puh. 050 560 5757
sari.karkkainen@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Viittomakielen tulkki AMK, 1997
Kuulonäkövammaisten tulkki
Etätulkki

Alueet: Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala, Keski-Suomi

Videoesittely

Urpo Ontronen

Tulkki, yrittäjä
Puh. Puh. 0445800294
urpo.ontronen@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Viittomakielen tulkki AMK, 1996
Kuulonäkövammaisten tulkki
Etätulkki

Alueet: Pohjois-Savo, Etelä-Savo, Keski-Suomi, Pohjois-Karjala

Milla Hankilanoja

Tulkki (PERHEVAPAALLA)
milla.hankilanoja@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Viittomakielen tulkki AMK, 2011
Kuulonäkövammaisten tulkki 
Etätulkki 

Alueet: Pohjois-Savo, Etelä-Savo, Etelä-Karjala, Keski-Suomi

Videoesittely

Hanna-Liisa Hatunen

Tulkki
hanna-liisa.hatunen@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Viittomakielen tulkki AMK, 2007
Kuulonäkövammaisten tulkki
Puhevammaisten tulkki AMK, 2020
Etätulkki

Alueet: Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala, Keski-Suomi

Videoesittely

Eeva Heiskanen

Tulkki
eeva.heiskanen@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Puhevammaisten tulkki, 2006
​Etätulkki

Alueet: Pohjois-Savo, Keski-Suomi

Videoesittely

Piia Ikonen

Tulkki
piia.ikonen@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Viittomakielen tulkki, 1994
Kuulonäkövammaisten tulkki
Etätulkki

Alueet: Pohjois-Karjala

Videoesittely

Johanna Immonen

Tulkki
johanna.immonen@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Puhevammaisten tulkki, 1998
​Etätulkki

Alueet: Pohjois-Karjala

Videoesittely

Juho Kiiski

Tulkki
juho.kiiski@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Viittomakielen tulkki AMK, 2015
Kirjoitustulkki, 2016
Kuulonäkövammaisten tulkki
Etätulkki

Alueet: Kainuu, Pohjois-Pohjanmaa

Videoesittely

Assi Koski

Tulkki
assi.koski@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Viittomakielen tulkki AMK, 2012
Kuulonäkövammaisten tulkki
Etätulkki

Alueet: Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala, Keski-Suomi

Videoesittely

Juuso Kuronen

Tulkki
juuso.kuronen@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Viittomakielen tulkki AMK, 2012
Kuulonäkövammaisten tulkki​
Etätulkki

Alueet: Etelä-Savo, Päijät-Häme, Etelä-Karjala, Kymenlaakso

Videoesittely

Virpi Latikka

Tulkki
virpi.latikka@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Puhevammaisten tulkki, 2016
​Etätulkki

Alueet: Keski-Suomi, Pohjois-Savo

Videoesittely

Minna Leminen

Tulkki
minna.leminen@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Viittomakielen tulkki AMK, 2012
Kirjoitustulkki, 2013
Kuulonäkövammaisten tulkki
Puhevammaisten tulkki AMK, 2020​
Etätulkki

Alueet: Pohjois-Karjala, Pohjois-Savo

Videoesittely

Susanna Lillia-Hämäläinen

Tulkki
susanna.lillia-hamalainen@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Puhevammaisten tulkki, 2014
OIVA-ohjaaja
​Etätulkki

Alueet: Pohjois-Karjala, Pohjois-Savo

Videoesittely

Kati Nevalainen

Tulkki
kati.nevalainen@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Puhevammaisten tulkki, 2003
Etätulkki

Alueet: Pohjois-Karjala, Pohjois-Savo

Videoesittely

Anne Okulow

Tulkki
anne.okulow@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Viittomakielen tulkki AMK, 1988
Kuulonäkövammaisten tulkki​

Alueet: Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala, Keski-Suomi

Videoesittely

Marjo Ontronen

Tulkki
marjo.ontronen@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Viittomakielen tulkki AMK, 2002
Kuulonäkövammaisten tulkki
​Etätulkki

Alueet: Pohjois-Savo, Etelä-Savo, Keski-Suomi, Pohjois-Karjala

Videoesittely

Marjo Paakkari-Kettunen

Toimistotyöntekijä, tulkki
Puh. 050 303 4133
toimisto@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Toimistotyöntekijä
Viittomakielen tulkki, AMK 2016
Kommunikaatio-ohjaaja

Videoesittely

Johanna Tingvall

Tulkki
johanna.tingvall@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Puhevammaisten tulkki, 1997
Etätulkki

Alueet: Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala, Keski-Suomi

Videoesittely

Piia Tolvanen

Tulkki
piia.tolvanen@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Puhevammaisten tulkki, 2008
Etätulkki

Alueet: Pohjois-Karjala, Pohjois-Savo

Videoesittely

Jenni Vauhkonen

Tulkki
jenni.vauhkonen@tulkkausilona.fi

Katso lisää

Viittomakielen tulkki AMK, 2011
Puhevammaisten tulkki, 2016
Kuulonäkövammaisten tulkki​
Etätulkki

Alueet: Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala, Keski-Suomi